loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

RELACJA Z #12 BIZNESOWEGO SPOTKANIA SZPILEK PO GODZINACH

RELACJA Z #12 BIZNESOWEGO SPOTKANIA SZPILEK PO GODZINACH

19 marca 2015 /

Kolejne spotkanie Szpilek w biznesie za nami. 19 marca w Cafe Zagadka zgromadziła się grupa Pań, które pragną rozwijać swoje firmy. Tym razem motywem przewodnim spotkania były nowe technologie.

Pierwszym gościem była Ewelina Muc, zaproszona w charakterze eksperta od WordPress’a, ale nie tylko. Ewelina opowiedziała nam o swojej ścieżce do własnej firmy, o tym jak zmieniała prace w poszukiwaniu swojego miejsca. Karierę zawodową rozpoczęła w 2005 roku od fotografii, później pracowała na etacie, aż w lipcu 2014 roku otworzyła swoją własną firmę SiedemTrzy Studio. Zachęcała do bardzo profesjonalnego podejścia do budowania biznesu.

Ewelina poleciła trzy narzędzia: The Business Model Canvas, The Value Proposition Canvas i Project Canvas. Pierwszy z wymienionych wisiał na jej ścianie w formacie A0 i pracowała na nim przez długi czas, planuje zrobić go jeszcze raz, zaktualizować go. Bardzo mocno zaznaczyła, że niezwykle ważne jest odpowiedzialne podejście do odchodzenia z etatu i tworzenia swojej firmy. Mówiąc o tym skupiła się głównie na finansach – zanim zdecydujemy się na tak poważny krok jak odejście z etatu, musimy być na to przygotowane. Musimy doskonale znać swoją sytuację finansową i przygotować się tak żeby dysponować pieniędzmi, na co najmniej dwa miesiące życia. Ważne jest zaplanowanie przyszłych przychodów i przygotowanie ścieżek awaryjnych w razie komplikacji. Ewelina opowiadała też o dużej roli, którą odegrali jej bliscy, a zwłaszcza Mama. Konstruktywna krytyka i rady, które od niej otrzymywała pomagały jej przy budowie SiedemTrzy Studio. Praca zawodowa to dla naszego Gościa za mało, chcą dzielić się swoją wiedzą stworzyła bloga Girls Who WordPress. Mini-wykład Eweliny był inspirującą opowieścią o tym jak wyglądał u niej proces dojścia i stworzenia swojego miejsca pracy, w którym robi to, co lubi robić, z zachowaniem najwyższych standardów.

Naszym drugim gościem był Michał Bartosiński, który przeprowadził mini-warsztat pod tytułem „There is an app for that!”. Michał jest informatykiem z zamiłowania i wykształcenia. Zawodowo związany jest ze spółką Primeon Sp. z o. o., gdzie jest wiceprezesem i jednocześnie architektem rozwiązań.

Michał wprowadził uczestniczki w świat aplikacji. Zaczął od znanych wszystkim portali społecznościowych i stopniowo zwiększał poziom wtajemniczenia. Podsunął narzędzia do przechowywania artykułów do przeczytania później (Pocket), aplikacje związane z muzyką (Shazam, Spotify). Opowiedział o aplikacjach ułatwiających płacenie za parkomaty i bilety w Warszawie (SkyCash, mobiParking). Dużo Pań pytało o chmury danych – czy to bezpieczne, i z których dysków warto korzystać, Michał polecił m.in. OneDrive, ale wspominał też o Google Dysk.

Swój warsztat zakończył prezentacją Asany, jest to narzędzie do zarządzania projektami w firmach. Michał długo wymieniał jej zalety, a to, że w jego firmie już nie wyobrażają sobie pracy bez Asany, daje do myślenia.

To kolejne spotkanie Szpilek w biznesie, które było bardzo rozwijające. Wystąpienia Gości spotkały się z dużym zainteresowaniem, a świadczy o tym mnóstwo pytań od Uczestniczek. Kolejne spotkanie 14 kwietnia – zapraszamy!

cam00247

Pozdrawiamy,
Alicja & Szpilkowy Zespół


Szpilki w biznesie, przestrzeń dla kobiet, które pragną rozwijać swoje biznesy w zgodzie ze sobą, to im. in.:

Bezpłatna grupa Szpilki w biznesie na portalu Facebook (Aby dołączyć do grupy kliknij TU).

Inspirujące spotkania w realu.

Konsultacje z Alicją Rudnicką, założycielką Szpilek po godzinach i Szpilek w biznesie (Więcej informacji kliknij TU)

Konferencje i inne większe wydarzenia skierowane do właścicielek firm.

Połączenie tych wszystkich elementów daje uczestniczkom możliwość zdobywania wiedzy, inspiracji, nowych kontaktów biznesowych. Szpilki w biznesie to również nieocenione wsparcie kobiet, które osiągnęły już sukces i pragną dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. To doskonała przestrzeń do promocji własnej firmy i budowania wizerunku marki. W naszych wydarzeniach wzięło już udział ponad 6 tyś kobiet! Dzięki połączeniu Szpilek po godzinach i Szpilek w biznesie, właścicielki firm mają szansę prezentować swoje produkty i usługi w gronie ciekawych świata i życia kobiet.

Kilka zdjęć z naszych dotychczasowych spotkań:

 

 

Share it: