loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

ARCHIWALNE: Relacja z konferencji “Być kobietą!”

Relacja z konferencji “Być kobietą!”

11 października 2014 /

2014-10-11-baner-byc-kobieta-ogolny2

Witaj,

Być kobietą i … nie zwariować to dopiero wyzwanie! 🙂 Szpilki po godzinach to przestrzeń rozwoju dla kobiet, której motywem przewodnim jest hasło “.. brać od życia więcej…” Co to oznacza? Sięgać w życiu po to, co jest dla nas najlepsze! Nie spoczywać na laurach, tylko szukać siebie, swojej kobiecej siły i dążyć do wewnętrznej spójności. Ale jak to zrobić? Jak to zrobić, biorąc pod uwagę to, jak jesteśmy złożone, ile myśli i pomysłów wypełnia naszą głowę i ile obowiązków spoczywa na naszych barkach? Moją odpowiedzią jest: SZUKAĆ, DZIAŁAĆ, PYTAĆ, BŁĄDZIĆ i wreszcie ODKRYWAĆ. Odkrywać to co nas cieszy, co sprawia radość, co powoduje, że serce szybciej bije. Według mnie jest to jedyny wyznacznik, drogowskaz, kompas, który może pomóc nam w poszukiwaniu siebie. To jest to wewnętrzne przeczucie, ta chwila, dzięki której wiesz, czy coś jest bliskie Twojemu sercu, czy wręcz przeciwnie. To uczucie jest odruchem naszego serca, dlatego warto się w nie wsłuchać. Nie da się tego zrobić jeśli nie sięgniemy po więcej, nie zbadamy równych możliwości, nie sprawdzimy co nam bardziej odpowiada a co mniej. Szukajmy więc, wymagajmy od siebie lepszego życia dla nas samych, dla naszych dzieci, dla naszych rodzin, mając na uwadze to, jak ważne w tym wszystkim są nasze emocje, intuicja i ogólna równowaga życiowa.

Pozdrawiam 🙂

Alicja Rudnicka

Założycielka i Liderka Szpilek po godzinach

Alicja Rudnicka

Przypomnijmy zatem krótko poruszaną w trakcie konferencji tematykę:

“Czy można SIĘ wściec? I kto wtedy złości się na kogo” Justyna Dworczyk

O emocjach i nastrojach i o tym, jak odróżnić jedno od drugiego. Czy istnieją złe emocje? Czy są tylko adekwatne? Czyli ile może trwać tak zwany dół?

“Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem” Grzegorz Kordek

Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem to interaktywny, pełen humoru seans typu One Man Show TYLKO DLA KOBIET. Grzegorz Kordek w kobiecym stylu, w lekki i dowcipny sposób opowiada o facetach oraz odpowiada na trudne, codzienne pytania dotyczące MĘŻCZYZN. Na spektaklu poznasz KOD, dzięki któremu rozszyfrujesz męski język oraz prawdziwe i utajone potrzeby mężczyzn!

“Siła kobiecości w słowiańskich korzeniach” Sylwia Bogucka

Mądrość, wiedza, moc, siła, piękno. Echo kobiet słowiańskich w każdej z nas wybrzmiewa, drga i przywołuje do natury, do źródła, do siebie. Kobiecości w wymiarze słowiańskim to urodzaj, ziemia i płodność. Płodność rozumiana jako siła i moc tworzenia.  Ziemia jest wypełniona życiodajną energią, tak jak i ty. Chcemy być świadome, łączyć role, cieszyć się życiem ale czasem też zmagamy się z przeciwnościami losu, tracimy siłę. A źródło MOCY jest tak blisko i dostępne w każdej chwili, na wyciągnięcie ręki. Kiedy znamy i rozumiemy swoje korzenie otrzymujemy klucz do naszej kreatywności aby realizować siebie i spełniać swoje marzenia.

“Wake Up right now” Katarzyna Jagiełło

“Nie możemy rozwiązywać problemów używając sposobu myślenia, którym je stworzyliśmy”. — Albert Einstein

Myślisz, że Twoje życie jest do kitu? Stękasz i narzekasz, bo nie masz dość siły by wziąć sprawy w swoje ręce? Kiedy przestaniesz się użalać, albo czekać na księcia z bajki, który Cię wybawi? Bankructwo, rozwód, depresja? Czy to są wystarczające powody, żeby przytłoczyć? A może się obudzić? Dowiedz się jak sobie poradzić i zacząć realizować swoje marzenia TERAZ!

“Zadbana finansowo” Justyna Kwiatkowska

Każda z nas ma potencjał na to by dysponować pieniędzmi na swoje marzenia niezależnie od środowiska i wychowania, a jednak niektóre z nas mają tyle pieniędzy ile by chciały, a niektóre z nas borykają się z pogłębiającymi się problemami finansowymi. Co z tym można zrobić?

“Być kobietą w korporacji czy właścicielką firmy?” Anna Kupisz-Cichosz

Co to znaczy być właścicielem firmy i czy na pewno jest to lepsze od pracy w korporacji? Dlaczego część kobiet która opuściła korporację by prowadzić własną firmę wolałaby do korporacji wrócić? Co zatem zyskujemy a co tracimy? Zatem czy lepiej być kobietą w korporacji czy właścicielką własnej firmy?

Jeśli chcesz na ten temat porozmawiać, poznać mity pracy na własny rachunek oraz dowiedzieć się co rzeczywiście tracisz a co zyskujesz po to by bardziej świadomie podjąć decyzję “Otwieram własną firmę” lub “Zostaję w korporacji”, zapraszam na seminarium oparte na doświadczeniach kobiet, które opuściły korporację i prowadzą własne biznesy.

Oprócz tego, na konferencji dowiecie się co stoi za decyzją kobiet o prowadzeniu własnej firmy oraz co jest potrzebne by z sukcesem ją prowadzić.

“Moja droga do kobiecości” Ania Rusowicz

Niunia, Laska, Dupeczka, Maniura, Dziołcha, Szmula, Samica, Lachon, Histeryczka, Babsztyl, Zołza, Pinda, Baba, Paniusia, Kocica, Babochłop, Panienka, Suka, Dziwka itp., itp. Wiele określeń – jedna kobiecość, jak wykorzystać ją w pełni?

“Skuteczna Zmiana to zmiana Nawyków – jak się pozbyć jednych, jak wprowadzić inne?” Marek Skała

Wszystkie nasze zmiany są podobne – czegoś będę robić mniej, a czegoś więcej. Krótko mówiąc, pozbędę się takich nawyków i zbuduję sobie nawyki nowe. Ba, tylko jak to zrobić?! Zapraszam…

O przepiękne zdjęcia zadbała Tatiana Pałucka. Dziękujemy. 🙂

PRELEGENCI
PARTNERZY I PATRONI MEDIALNI
OPINIE UCZESTNICZEK I RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH WYDARZEŃ
Podziel się: