loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

Relacja z konferencji „Być kobietą!”

Relacja z konferencji „Być kobietą!”

11 października 2014 /

Warning: Division by zero in /wp-content/plugins/tz-plus-gallery/album_front_end.html.php on line 7

Warning: Division by zero in /wp-content/plugins/tz-plus-gallery/album_front_end.html.php on line 7

Warning: Division by zero in /wp-content/plugins/tz-plus-gallery/album_front_end.html.php on line 7

2014-10-11-baner-byc-kobieta-ogolny2

Witaj,

Być kobietą i … nie zwariować to dopiero wyzwanie! 🙂 Szpilki po godzinach to przestrzeń rozwoju dla kobiet, której motywem przewodnim jest hasło „.. brać od życia więcej…” Co to oznacza? Sięgać w życiu po to, co jest dla nas najlepsze! Nie spoczywać na laurach, tylko szukać siebie, swojej kobiecej siły i dążyć do wewnętrznej spójności. Ale jak to zrobić? Jak to zrobić, biorąc pod uwagę to, jak jesteśmy złożone, ile myśli i pomysłów wypełnia naszą głowę i ile obowiązków spoczywa na naszych barkach? Moją odpowiedzią jest: SZUKAĆ, DZIAŁAĆ, PYTAĆ, BŁĄDZIĆ i wreszcie ODKRYWAĆ. Odkrywać to co nas cieszy, co sprawia radość, co powoduje, że serce szybciej bije. Według mnie jest to jedyny wyznacznik, drogowskaz, kompas, który może pomóc nam w poszukiwaniu siebie. To jest to wewnętrzne przeczucie, ta chwila, dzięki której wiesz, czy coś jest bliskie Twojemu sercu, czy wręcz przeciwnie. To uczucie jest odruchem naszego serca, dlatego warto się w nie wsłuchać. Nie da się tego zrobić jeśli nie sięgniemy po więcej, nie zbadamy równych możliwości, nie sprawdzimy co nam bardziej odpowiada a co mniej. Szukajmy więc, wymagajmy od siebie lepszego życia dla nas samych, dla naszych dzieci, dla naszych rodzin, mając na uwadze to, jak ważne w tym wszystkim są nasze emocje, intuicja i ogólna równowaga życiowa.

Pozdrawiam 🙂

Alicja Rudnicka

Założycielka i Liderka Szpilek po godzinach

Alicja Rudnicka

Przypomnijmy zatem krótko poruszaną w trakcie konferencji tematykę:

„Czy można SIĘ wściec? I kto wtedy złości się na kogo” Justyna Dworczyk

O emocjach i nastrojach i o tym, jak odróżnić jedno od drugiego. Czy istnieją złe emocje? Czy są tylko adekwatne? Czyli ile może trwać tak zwany dół?

„Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem” Grzegorz Kordek

Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem to interaktywny, pełen humoru seans typu One Man Show TYLKO DLA KOBIET. Grzegorz Kordek w kobiecym stylu, w lekki i dowcipny sposób opowiada o facetach oraz odpowiada na trudne, codzienne pytania dotyczące MĘŻCZYZN. Na spektaklu poznasz KOD, dzięki któremu rozszyfrujesz męski język oraz prawdziwe i utajone potrzeby mężczyzn!

„Siła kobiecości w słowiańskich korzeniach” Sylwia Bogucka

Mądrość, wiedza, moc, siła, piękno. Echo kobiet słowiańskich w każdej z nas wybrzmiewa, drga i przywołuje do natury, do źródła, do siebie. Kobiecości w wymiarze słowiańskim to urodzaj, ziemia i płodność. Płodność rozumiana jako siła i moc tworzenia.  Ziemia jest wypełniona życiodajną energią, tak jak i ty. Chcemy być świadome, łączyć role, cieszyć się życiem ale czasem też zmagamy się z przeciwnościami losu, tracimy siłę. A źródło MOCY jest tak blisko i dostępne w każdej chwili, na wyciągnięcie ręki. Kiedy znamy i rozumiemy swoje korzenie otrzymujemy klucz do naszej kreatywności aby realizować siebie i spełniać swoje marzenia.

„Wake Up right now” Katarzyna Jagiełło

„Nie możemy rozwiązywać problemów używając sposobu myślenia, którym je stworzyliśmy”. — Albert Einstein

Myślisz, że Twoje życie jest do kitu? Stękasz i narzekasz, bo nie masz dość siły by wziąć sprawy w swoje ręce? Kiedy przestaniesz się użalać, albo czekać na księcia z bajki, który Cię wybawi? Bankructwo, rozwód, depresja? Czy to są wystarczające powody, żeby przytłoczyć? A może się obudzić? Dowiedz się jak sobie poradzić i zacząć realizować swoje marzenia TERAZ!

„Zadbana finansowo” Justyna Kwiatkowska

Każda z nas ma potencjał na to by dysponować pieniędzmi na swoje marzenia niezależnie od środowiska i wychowania, a jednak niektóre z nas mają tyle pieniędzy ile by chciały, a niektóre z nas borykają się z pogłębiającymi się problemami finansowymi. Co z tym można zrobić?

„Być kobietą w korporacji czy właścicielką firmy?” Anna Kupisz-Cichosz

Co to znaczy być właścicielem firmy i czy na pewno jest to lepsze od pracy w korporacji? Dlaczego część kobiet która opuściła korporację by prowadzić własną firmę wolałaby do korporacji wrócić? Co zatem zyskujemy a co tracimy? Zatem czy lepiej być kobietą w korporacji czy właścicielką własnej firmy?

Jeśli chcesz na ten temat porozmawiać, poznać mity pracy na własny rachunek oraz dowiedzieć się co rzeczywiście tracisz a co zyskujesz po to by bardziej świadomie podjąć decyzję „Otwieram własną firmę” lub „Zostaję w korporacji”, zapraszam na seminarium oparte na doświadczeniach kobiet, które opuściły korporację i prowadzą własne biznesy.

Oprócz tego, na konferencji dowiecie się co stoi za decyzją kobiet o prowadzeniu własnej firmy oraz co jest potrzebne by z sukcesem ją prowadzić.

„Moja droga do kobiecości” Ania Rusowicz

Niunia, Laska, Dupeczka, Maniura, Dziołcha, Szmula, Samica, Lachon, Histeryczka, Babsztyl, Zołza, Pinda, Baba, Paniusia, Kocica, Babochłop, Panienka, Suka, Dziwka itp., itp. Wiele określeń – jedna kobiecość, jak wykorzystać ją w pełni?

„Skuteczna Zmiana to zmiana Nawyków – jak się pozbyć jednych, jak wprowadzić inne?” Marek Skała

Wszystkie nasze zmiany są podobne – czegoś będę robić mniej, a czegoś więcej. Krótko mówiąc, pozbędę się takich nawyków i zbuduję sobie nawyki nowe. Ba, tylko jak to zrobić?! Zapraszam…

O przepiękne zdjęcia zadbała Tatiana Pałucka. Dziękujemy. 🙂

PRELEGENCI

Justyna Dworczykcharyzmatyczny trener rozwoju osobistego, coach, mówca i wykładowca, autorka warsztatów „Ta, Która Wie“. Jej misją jest praca z ludźmi w kierunku ciągłego doskonalenia swoich kompetencji osobistych,  aby podnosić standard swojego zycia.Żyć tak, jak się chce żyć.Od niespełna dwóch lat prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet „Ta, Która Wie“ cieszące się zainteresowaniem wśród kobiet, które chcą i nie boją się zmian. Warsztaty te ukierunkowane są na pogłębianie świadomości atrakcyjności osobistej, podwyższanie standardów życia i zwiększanie odpowiedzialności za siebie oraz osiąganie celów, a także budowanie dojrzałych relacji partnerskich. To warsztaty, po których nic nie jest już takie samo. Dworczyk od 10 lat pracuje z ludźmi głównie nad ich rozwojem osobistych kompetencji i nabywaniem użytecznych umiejętności. Sama także wciąż się rozwija i kształci. Obecnie, jako doktorantka SWPS, jest zaangażowana w badania naukowe dotyczące satysfakcji osobistej. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

 

Grzegorz Kordek – coach, trener, ekspert komunikacji międzypłciowej, doradca ds. komunikacji w biznesie. W pracy trenerskiej zawsze pokazuje kontekst praktycznego wykorzystania prezentowanych strategii, taktyk i metod. Styl Grzegorza, łączy wielką energię z błyskotliwym poczuciem humoru, ale przede wszystkim przekazuje bardzo konkretnie skomplikowaną wiedzę w prosty, wręcz samo przyswajalny sposób. Znany w Polsce jako wiodący ekspert w zakresie Psychologii Płci. Specjalista dziedzinie relacji międzyludzkich i rozwoju osobistego. Jest prezesem Instytutu Psychologii Płci, członkiem i założycielem Izby Coachingu oraz Stowarzyszenia Coachingu w Polsce. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Sylwia Bogucka – Akredytowany przez ICF coach na poziomie ACC (Associate Certified Coach), w trakcie akredytacji na poziom PCC (Profesional Certified Coach); Trener w Akademii Coachingu Joanny Flanagan w programie Narodziny Coacha, którego jest wspólautorką, Mentor Coach, Seksuolog, Prezes i Współwłaścicielka firmy Evolution Coaching Sp. z o.o., Specjalizacja: coaching relacji.Wierzy w to, że celem istnienia jest doświadczanie i tworzenie relacji – ze sobą, z najbliższymi, z całym światem. Bo od naszego podejścia zależy to jaki świat wykreujemy dla siebie. Jest autorką wielu warsztatów rozwojowych dla kobiet w tym również program Kreuj Swoje Relacje dla Singli, w którym pomaga uczestniczkom dotrzeć do własnej esencji oraz pracuje z nimi nad stworzeniem trwałej i ekscytującej relacji. W swojej praktyce łączy coaching, pracę z ciałem, metaforę i różne formy plastyczne – po to aby znaleźć lepszą perspektywę spojrzenia na siebie i odkrycie drogi do realizacji partnerstwa o jakim marzymy. Prywatnie szczęśliwa kobieta i żona, doświadcza życia i cieszy się jego kolorami oraz różnorodnością. Maluje, gotuje, tańczy, ćwiczy jogę, pielęgnuje relacje z najbliższymi. Jest pasjonatką kultury słowiańskiej i hawajskiej oraz certyfikowanym nauczycielem KINO MANA – hawajskiej pracy z ciałem (taniec – hula, uzdrawiający masaż lomi lomi nui). Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

 

Katarzyna Jagiełło – założycielka Kreacji Marzeń, trenerka, life coach, konsultant talentów, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Po ponad 10 latach pracy w obszarze marketingu i sprzedaży korporacji w różnych branżach odnalazła swoją drogę i zaczęła robić to co kocha – inspirować innych i pomagać im w odnalezieniu własnej drogi życiowej. Jej pasją jest rozwój osobisty oraz praca z ludźmi, którzy chcą od życia czegoś więcej. Realizując swoją misję stworzyła Kreację Marzeń, by pomagać innym odnaleźć ich naturalne talenty i wykorzystać je w pracy zawodowej i życiu prywatnym. W tym celu wykorzystuje najnowocześniejsze narzędzia rozwojowe, które pomagają osiągać lepsze efekty.

Jest certyfikowanym trenerem Vedic Art – metody rozwoju kreatywności, Ambasadorem Dynamiki Bogactwa oraz Spektrum Dynamiki Bogactwa, Wykorzystuje wiedzę z zakresu numerologii i energetyki kolorów.

Prowadzi warsztaty, szkolenia i coachingi, dzięki którym ludzie odnajdują swoją pasję, naturalne zdolności i talenty oraz odkrywają jak swoje talenty wykorzystać w życiu prywatnym i biznesie. Dzięki Dynamice Bogactwa oraz Spektrum Dynamiki Bogactwa pomaga przedsiębiorcom rozwijać firmy i wchodzić na wyższe poziomy finansowe. Katarzyna uwielbia marzyć i realizować marzenia, czego m.in. uczy na swoich szkoleniach. Jej pasją jest podróżowanie, poznawanie świata i praw rządzących jego funkcjonowaniem. Wiedzę tę wykorzystuje w biznesie oraz w pracy z klientami. Dla wielu jest przykładem i inspiracją do realizowania siebie i swoich marzeń. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ 

 

Justyna Kwiatkowska, Coach i Trener Motywacji, z wykształcenia jest certyfikowanych coachem i Praktykiem NLP, magistrem logistyki w handlu zagranicznym i ekonomistą. Justyna, związała się ze światem coachingu i rozwoju osobistego w życiu prywatnym jak i zawodowym. Uzyskała tytuł „Coach w biznesie”. Wcześniej Justyna Kwiatkowska zdobywała doświadczenie jako specjalista m.in. do spraw wsparcia sprzedaży i komunikacji. To był początek (2007 rok) kiedy rozpoczęła swoją przygodę z coachingiem w biznesie. Misją Justyny Kwiatkowskiej jest wspieranie osób w dążeniu do budowania harmonii życiowej i zawodowej. W swojej pracy Justyna nic nie musi, ona chce i do tego samego namawia swoich klientów.
W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem nowych projektów, pisaniem artykułów, felietonów i rozwija swoje kompetencje. Prywatnie, Justyna jest żoną i mamą dwójki synków. To dzięki nim osiągnęła największe zmiany w swoim życiu. Justyna w swojej pracy z klientami zobowiązuje się do przestrzegania światowych standardów, które są zebrane w Kodeksie Coacha ICC. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

 

Anna Kupisz-Cichosz – Przedsiębiorca, psycholog, coach, trener biznesu, mentor, ekonomista, właścicielka marki Softway. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu i Coachingu. Absolwentka wiodącej na polskim rynku Szkoły Coachów Grupy Trop oraz Szkoły Trenerów Biznesu Grupy TROP, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Połączyła doświadczenie w pracy w korporacji oraz pracy we własnym biznesie w zawodzie coacha oraz mentora. Specjalizuje się w pracy z ludźmi, którzy chcą wyjść z korporacji, consultingu innymi słowy „pracy na kogoś”. Chcą budować własną firmę i w niej się realizować, z niej utrzymywać. Tym, którzy tego rzeczywiście chcą i są na to gotowi, pomaga wyrwać się z kieratu i rozwinąć własną firmę. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Marek Skała – Coach, trener, mówca inspiracyjny, właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń. Od 23 lat prowadzi szkolenia i projekty szkoleniowe dla firm z zakresu zmiany, przywództwa, motywowania. Jest też współzałożycielem Stowarzyszenia Mówców Profesjonalnych w Polsce. Prowadzi gościnnie zajęcia z PR na kilku uczelniach. Jest też dziennikarzem – publicystą, autorem kilkuset tekstów z zakresu biznesu. Nagrody: Ostre Pióro BCC 2006, Proton 2011 dla najlepszego edukatora w branży PR. Jest członkiem ICF. Prywatnie nurek (MSD) i ratownik nurkowy, przewodnik górski. Autor bestsellera „Psychologia Zmiany – rzecz dla wściekniętych”. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

 

 

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro, które okryły się statusem „złotych”. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego. Z zawodu Ania jest psychologiem. Interesuje się psychoanalizą, art-coachingiem, psychologią muzyki oraz podłożem fanizmu. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

PARTNERZY I PATRONI MEDIALNI
2014-10-11-byc-kobieta-logotypy1
OPINIE UCZESTNICZEK I RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH WYDARZEŃ

Poznaj opinie Uczestniczek dotychczasowych spotkań, konferencji i eventów zorganizowanych przez Szpilki po godzinach!

Anita WiesiołekSerdeczność, energia, radość, optymizm i motywacja by wykrzesać z każdej z nas chęć do działania – nigdzie nie znajdziecie takiego zastrzyku pozytywnego myślenia. To nie red bull dodaje skrzydeł, to Szpilki po godzinach !!!!

Kamila Bannach-Kądziałko  – Wspaniałą kobietą jesteś i wspaniałą atmosferę tworzysz 🙂 Wszystkim polecam Twoje konferencje i aż szkoda, że już się skończył ten cykl. Niezmiernie ucieszyła mnie wiadomość, że od wrzenia kolejny :)”

♥ Agnieszka Sochar – „Chciałabym Ci bardzo podziękować za cykl konferencji. Za odwagę i siłę, którą one mi dawały. I choć nie mogłam być na każdej, to cieszę się z tych, na których byłam. Przekonałam się, ze kobieta biznesu – to nie tylko ta twarda herszt-baba. To są normalne, zwykłe kobiety.A jednocześnie niezwykłe.  Poznałam kilka osób,z którymi „coś wyjdzie” :), a może nawet przyjaciół. Nie tylko biznesowych.”

♥ Ewa Łukasiewicz  – Bardzo ciepła i wesoła atmosfera, inspirujące wykłady, ciekawe warsztaty, mnóstwo nowych kontaktów, które utwierdzają nas w przekonaniu, że nie jesteśmy same 🙂 „

Małgorzata SzulińskaSzpilki to wyjątkowy event – niesłychanie różnorodny, oferujący bardzo szeroki wachlarz tematyczny, zawsze jest coś i dla ducha i dla ciała, panuje cudna atmosfera, Tobie nie schodzi uśmiech z twarzy. Byłam uczestniczką i wystawcą i w obu tych przypadkach byłam pod wrażeniem profesjonalizmu, logistyki, zaopiekowania. Nie wiem jak to robisz, że udaje Ci się za każdym razem osiągnąć tak wysoki poziom ale pewne jest jedno: jeśli ktoś szuka inspiracji na Szpilkach znajdzie ją na bank!!! Ja będę na pewno – tym razem jako uczestniczka. Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejne Szpilki – nie mogę się doczekać 🙂 „

Kasia Konior„Pozytywna energia w każdym kącie, ciekawe, motywujące wykłady, wiele inspiracji biznesowych i nie tylko, sympatyczna atmosfera, świetne kobiety.. ja wrócę na pewno 🙂 „

Dagmara JędrzejewskaSuper atmosfera, kontakty prywatne i zawodowe, super energia i uśmiech Matki Założycielki 😀 „

Aneta SikorskaMiło i pożytecznie spędzamy czas 🙂 Fajnie się bawimy i chętnie wracamy.”

Joanna Czarna TrojanowskaPrzychodzimy, bo jest super! Możemy nacieszyć oczy, uszy i serca ! Kochamy to i chcemy więcej !!! 🙂 „

Więcej informacji, relacje i zdjęcia – KLIKNIJ TUTAJ

Podziel się: