loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

Relacja z #9 spotkania klubu Szpilek po godzinach

Relacja z #9 spotkania klubu Szpilek po godzinach

8 maja 2015 /

Warning: Division by zero in /wp-content/plugins/tz-plus-gallery/album_front_end.html.php on line 7

DSC1033a

Być kobietą, być kobietą, podróżować gdzie się chce!

W piątek, 8 maja 2015 odbyło się dziewiąte już spotkanie Klubowiczek szpilkowych pod hasłem – „Być kobietą, być kobietą, podróżować gdzie się chce!”. Szpilki gościły w klimatycznej, pełnej uroku restauracji El Caribe, serwującej specjały kuchni karaibskiej!

Gośćmi, którzy tego wieczoru opowiedzieli nam o swoich podróżach była Agata Grądecka z Gildii Wędrowców, która zwiedziła Chiny oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek założycielka ANGIsteps, która wraz z niepełnosprawnymi przyjaciółmi i opiekunami wyprawy wyruszyła na podbój Kilimandżaro.

Gościnnie także przybył Miłosz Krawczyk autor niezwykłego sprzętu dla niepełnosprawnych Blumil, który w krótkim wystąpieniu podzielił się z nami kilkoma zabawnymi historiami. Miłosz zwiedził Azję, Afrykę i inne piękne i co ważniejsze często odległe miejsca, udowadniając nam, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.

Historia trzech niezwykłych osób, zmagających się ze swoimi słabościami, przeciwnościami losu czy też w przypadku Angeliki i Miłosza – niepełnosprawnością ruchową. Trzy różne spojrzenia i okoliczności, jedna myśl – warto podróżować pomimo wszelkich ograniczeń!

Słowa, które podczas spotkania wypowiedzieli w swych opowieściach Miłosz i Angelika szczególnie mocno zapadły mi w pamięć i serce. Oto one, może posłużą za inspirację i Tobie?

Miłosz – „Nieważne, jakie są bariery, jeśli obok są pomocni ludzie”.

Angelika – „Do celu prowadzi tylko serce i głowa. Bariery są w nas samych!” .

Angelika dodała również na koniec zdanie, które na zawsze zostanie w moim sercu „Każdy ma swoje Kilimandżaro…”

Dziękujemy Paniom, które spędziły z nami ten pełen inspiracji wieczór oraz naszym trzem niezwykłym globtroterom i zapraszamy na kolejne spotkania z Klubu Szpilek po godzinach! 

Prowadzące:

Fotka-Agata-Grądecka-350x350-150x150

Agata Grądecka – z wykształcenia sinolog i dlatego zagnało ją na rok do Chin. Wróciła będąc inną osobą. Nieśmiała, introwertyczna, bojąca się ludzi przepadła gdzieś po drodze. Została nieśmiała (coraz mniej), introwertyczna (coraz mniej) i zainteresowana ludźmi, ich historiami, ich tradycjami i dążąca do poznania jak największej ich liczby, z różnych krajów. Kilka miesięcy temu porzuciła pracę na etacie by skupić się na swoim marzeniu – pomocy w podróżowaniu na własną rękę. Bo to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje, a życie jest za krótkie by żyć szablonowo. Dlatego założyła Gildię Wędrowców.

Angie-350x350-150x150

Angelika Chrapkiewicz-Gądek – doradca społecznej odpowiedzialności biznesu oraz mówca motywacyjny. Stara się burzyć stereotypy na temat osób niepełnosprawnych i przekonuje innych, że ograniczenia są tylko w nich samych. Swoim optymizmem i energią zaraża słuchaczy, zachęca ich do działania. Od 3 roku życia choruje na postępującą chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Porusza się na wózku inwalidzkim. Nie przeszkadza jej to żyć aktywnie. Nurkuje i podróżuje po świecie. Swoje siły i umiejętności kieruje we współpracę z kilkoma Fundacjami i ludźmi z sektora pozarządowego, organizując integracyjne i charytatywne wydarzenia. Niedawno uruchomiła projekt ANGIsteps.

 

Podziel się: