loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

Relacja z #6 spotkania Klubu Szpilek po godzinach

Relacja z #6 spotkania Klubu Szpilek po godzinach

30 marca 2015 /

Kolejne spotkanie Klubu Szpilek po godzinach za nami. Tym razem pracowałyśmy nad poczuciem spełnienia. Kasia Malinowska, właścicielka Inspiration Centrum Językowo-Szkoleniowego, podczas warsztatu pt.: „W poszukiwaniu spełnienia czyli jak budować zdrowe poczucie własnej wartości.”, dzieliła się z nami wiedzą jak budować zdrowe poczucie własnej wartości. Rozpoczęłyśmy od wymienienia cech, którymi charakteryzuje się osoba o niskim poczuciu własnej wartości. Uczestniczki zgodnie przyznały, że taką osobę można zazwyczaj poznać na pierwszy rzut oka – mowa ciała mówi sama za siebie. Zatem należy pamiętać, że nasza postawa jest niezwykle ważna.

Kasia opowiedziała uczestniczkom także o 6 filarach poczucia własnej wartości. Pierwszy filar to świadome życie – takie, które jest zgodne z naszymi przekonaniami, z wiedzą o tym, co nam służy, a co nie. Drugi filar to samoakceptacja swoich zalet, jak i swoich wad. Trzeci filar to branie odpowiedzialności za swoje życie, nie oddawanie władzy nad nim w czyjeś ręce, nawet, jeśli jest to dla nas wygodne. Czwarty niezwykle ważny, ale też trudny w realizacji filar to asertywność – umiejętność dbania o swoje potrzeby i stawiania granic, asertywność to nie tylko umiejętność odmawiania. Ostatnie dwa filary to życiowy cel i integralność osobista. Kluczowa w naszym życiu jest świadomość tego, po co jesteśmy na tym świecie :). Nasz cel nie musi być ogromny i skomplikowany, może być drobny i odnosić się do naszego życia codziennego, ale musi być konkretny i sprecyzowany.

Trzy rzeczy, które na pewno warto zapamiętać z tego spotkania to:

1) rada by często zadawać sobie pytanie – „po co?” – po to żeby znać motywy swojego działania;

2) prawda, że nikt nas bardziej nie ogranicza niż my same (dwa najczęściej używane przez kobiety słowa to „muszę” i „powinnam”) – najwyższa pora przestać;

3) fakt, że każda sytuacja ma drugą stronę medalu i zawsze trzeba szukać tej pozytywnej, która wesprze nasze poczucie własnej wartości.

Spełnienia poszukiwałyśmy w niezwykle przyjaznym miejscu. Busy Bee to biuro coworkingowe ulokowane w domu na Saskiej Kępie. Znajdziecie tam sale szkoleniową, biurka do pracy, bardzo przytulną kuchnie i klimatyczną strefę relaksu, jest też ogród i duży taras – miejsce naprawdę godne polecenia :). Uczestniczkom niezwykle przypadła do gustu wspomniana kuchnia, gdzie w trakcie przerwy nawiązały się rozmowy na wszelkie możliwe tematy.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony żeby nie przegapić kolejnego spotkania. 18 kwietnia spotykamy się znów. Będzie niezwykle kobieco, jedna z Klubowiczek przejdzie pełną metamorfozę przygotowaną przez stylistkę, fryzjerkę oraz makijażystkę. Pozostałe Panie będą mogły skorzystać z porad wspomnianych specjalistek, a wszystko to będzie się działo w Busy Bee.

Prowadząca:

Kasia-Malinowska-200x300Kasia Malinowskawłaścicielka INSPIRATION Centrum Językowo-Szkoleniowego, Life Coach. Z wykształcenia mgr filologii angielskiej. Skończyła studia podyplomowe Public Relations, Akademię Zarządzania dla Metodyków i Właścicieli Szkół Językowych oraz Studium Coacha Life Advanced. Od 15 lat prowadzi prowadzi kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych z języka angielskiego, szkolenia dla firm, warsztaty oraz eventy językowe, a także konwersacje dla Pań. Uwielbia pracować z Kobietami i dla Kobiet. To z myślą o nich prowadzi warsztaty rozwoju osobistego oraz coaching indywidualny zarówno w języku polskim jak i angielskim. Współpracuje z kołami naukowymi UŁ, Przedsiębiorczą Kobietą w Łodzi oraz Łódzkim Kongresem Kobiet. Pisze artykuły min. dla Szpilki po godzinach; Ty i Biznes. Prywatnie mama 9 letniej Michaliny. Jej wielka pasją jest czarno-biała fotografia portretowa.

Podziel się: