loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

Klub Szpilek po godzinach – spotkanie #4

Klub Szpilek po godzinach – spotkanie #4

26 lutego 2014 /

Relacja z  #4 spotkania Klubu Szpilek po godzinach pt.:

„Odwyk(nąć) od perfekcjonizmu, czyli nie musisz być najlepsza”

20150226_211751-1024x768

26 lutego był dla Szpilek cudownie pracowity – w godzinach od 11 do 14 odbyło się spotkanie Kobiecych Biznesów, a popołudniem postawiłyśmy na rozwój osobisty i na ulicy Siennej uczyłyśmy się jak odwyknąć od perfekcjonizmu. Było to kolejne spotkanie Klubu Szpilek po Godzinach. Jak zwykle było niezwykle ciekawie. Jadwiga Korzeniewska z Laboratorium Zmieniacza bezlitośnie rozprawiła się z naszymi tendencjami do bycia zawsze idealną :). Każda z uczestniczek spotkania, przyznała, że ma problem z potrzebą bycia perfekcyjną i z uwagą słuchałyśmy tego, co miała do powiedzenia Prowadząca. Jadwiiga od samego początku prowokowała nasze skłonności, np. poprzez zrobienie nam testu i nie podaniu klucza. Skandal! Klucza do tego kwestionariusza po prostu nie ma i zadziwiające jak wiele z nas miało z tym problem :).

Poza tym, że opowiedziała nam o tym, czym jest perfekcjonizm i skąd mógł się wziąć, dała nam również trzy sposoby pracy nad tym „schorzeniem”. Jednym z nich jest metoda „luzowania warkoczyków”. To bardzo przyjazny sposób na odwyk, ponieważ jest to metoda małych kroczków. Jeśli sprzątasz obsesyjnie i nie możesz znieść tego, że coś jest nie do końca lśniące, to przy kolejnym sprzątaniu spróbuj odpuścić jakiś maleńki element sprzątania. Jadwiga zaproponowała nie odkurzenie jednej figurki. Jak już uda się nam powstrzymać, to mamy się obserwować i zadawać pytania jak się z tym czujemy. Sprawdzać też czy świat się zawalił przez to, że jedna figurka jest brudna? Co najważniejsze koniecznie musimy się nagradzać za to, że uda się nam odpuścić i obniżyć stopień wykonania ze 100% na 99% – bo sukces to sukces i nagrody są fajne :).

20150226_210820-1024x768

Spotkanie było niezwykle uświadamiające, z jednej strony niektóre historie i wnioski były trochę przerażające, bo dużo pracy przed nami, ale każda z nas mocno się otworzyła i została przyjęta przez pozostałe dziewczyny bardzo ciepło. Cieszymy się, bo na spotkaniu kilka kobiet pojawiło się w naszym gronie po raz pierwszy i z tego, co mówiły na koniec, wynikało, że nie żałowały swojej decyzji. Było mnóstwo śmiechu, otwierające oczy wnioski i jak zwykle w Szpilkach cudowna atmosfera! Dziękujemy Wam za to, bo to Wy ją tworzycie na każdym ze spotkań! Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Szpilek po godzinach już 30 marca, a więcej informacji o nim tutaj.

P.S. Motywem przewodnim spotkania była rolka do czyszczenia ubrań… Dziewczyny, które były wiedzą o co chodzi, a jeśli Wy też jesteście ciekawe to zapraszamy do Laboratorium Zmieniacza ?

P.S. 2 Gorąco zapraszamy na najbliższe spotkanie Klubu SPG! Więcej informacji – Kliknij tutaj

 

Jadwiga-Korzeniewska_LZ-2Prowadząca: Jadwiga Korzeniewska – założycielka projektu Laboratorium Zmieniacza, socjolog z wykształcenia i trener umiejętności miękkich z zamiłowania. Jeszcze kilka lat temu uparcie tkwiła w wygodnej strefie komfortu, upatrując przyczyn swoich nieszczęść w czynnikach zewnętrznych. Od tamtej pory przeszła długą i krętą drogę do siebie samej. Teraz stara się inspirować innych do tego, by nie bali się eksperymentować, próbować, poszukiwać swoich dróg. Prowadzi szkolenia dotyczące zmiany nawyków w działaniu i… myśleniu.

 

 

 

 

Szczegóły organizacyjne spotkania:

Termin: 26.02. 2015, godz. 18.00-21.00

Miejsce: Warszawa, centrum

Koszt:

* Członkinie Klubu Szpilek po godzinach – wstęp bezpłatny. Obowiązuje rejestracja, zapisy: info@szpilkipogodzinach.pl

* Pozostałe osoby: 129 zł. (płatne on-line)

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W pierwszej kolejności brane będą pod uwagę zgłoszenia Klubowiczek.

Podziel się: