loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

Relacja z #1 spotkania Klubu SPG

Relacja z #1 spotkania Klubu SPG

20 listopada 2014 /

20 listopada 2014 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Szpilek po godzinach. Gość specjalny Ewa Foley przeprowadziła wykład pt.: „Psychologia pozytywna drogą do szczęścia”

Podczas spotkania blisko 30 uczestniczek, miało okazję przyjrzeć się psychologii pozytywnej bliżej i nauczyłyć korzystać z niej na co dzień. Psychologia pozytywna to stosunkowo nowy nurt w psychologii. Pojawił się w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 90-tych z inicjatywy Prof. Martina Seligmana i zajmuje się aspektem dobrego życia oraz wszelkimi czynnikami, które do niego prowadzą. Koncentruje się na mocnych stronach natury ludzkiej oraz osobistych atutach jednostek. Uczy, w jaki sposób rozwijać te pozytywne aspekty naszego funkcjonowania, aby osiągnąć jak najwyższą satysfakcję z życia, rozwój i dobre relacje z otoczeniem. Psychologia pozytywna mówi nam o tym, że ludzie kreatywni, cieszący się życiem łatwiej i szybciej wychodzą z opresji oraz są zdecydowanie mniej podatni na stres. Psychologia pozytywna koncentruje się na tych przesłankach dobrego życia, które stanowią trwałe wyposażenie psychiczne człowieka. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiedź na pytanie: „Na czym w sobie samym może polegać człowiek przy rozwiązywaniu własnych problemów  wychodzeniu z trudnych życiowych sytuacji?” Sam jej twórca Martin Seligman stwierdził, że: „psychologia pozytywna koncentruje się na tym, co sprawia, że życie jest warte życia. Jej badania i praktyka mają wyjaśniać tajemnicę ludzkiej siły i przyczyniać się do jej wzrostu”.

Spotkanie poprowadziła Ewa Foley, ceniona promotorka pozytywnego życia, doradca rozwojowy, charyzmatyczny lider seminariów i  autorka popularnych książek-poradników (także w formie audiobooków) zwanych „trylogią życia”: ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU – podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, POWIEDZ ŻYCIU TAK – poradnik dobrostanu oraz BĄDŹ ANIOŁEM SWOJEGO ŻYCIA – jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski na stałe w 1994 roku – po kilkunastu latach mieszkania i studiowania w Australii – jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych.

Więcej informacji na temat Ewy Foley, szkoleń i i wyjazdów jakie prowadzi i organizuje, na stronie: www.foley.com.pl

 

Podziel się: