loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

Relacja z VIII Konferencji „Jak prowadzić własną firmę i nie zwariować?”

Relacja z VIII Konferencji „Jak prowadzić własną firmę i nie zwariować?”

15 kwietnia 2014 /

Warning: Division by zero in /wp-content/plugins/tz-plus-gallery/album_front_end.html.php on line 7

2014-04-15-konferencja-viii-fb-baner

Ostatnia VIII Konferencja z cyklu „Jak prowadzić własną firmę i nie zwariować?” odbyła się 15 kwietnia 2014 roku w warszawskim Millennium Plaza.
To spotkanie było w pewnym stopniu podsumowaniem całego cyklu. Podczas wszystkich Konferencji Uczestniczki otrzymały zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczący funkcjonowania firmy i prowadzenia biznesu, natomiast tym razem uwaga skupiona była na Kobietach, które te biznesy prowadzą lub prowadzić będą. Podkreślano, jak ważne jest dbanie o siebie, o swoje zdrowie, własne potrzeby.
Dla Uczestniczek wykład przygotowała Iwona Firmanty „Wizerunek Kobiety biznesu” oraz Elżbieta Lange „Jak styl życia wpływa na kondycję Twojej firmy?”.
Cały cykl można zdecydowanie uznać za bardzo udany. W każdej Konferencji wzięło udział ponad 50 kobiet. Każde spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczki wychodziły z Konferencji zadowolone, zmotywowane do działania, pełne energii i pozytywnego nastawienia.


Konferencje-151-1024x822

Do kogo kierowany był cykl?

Konferencje kierowane były do właścicielek mikro i małych firm i kobiet, które myślą o założeniu własnej działalności. Cykl składał się 8 Konferencji, których celem było przekazanie PRAKTYCZNEJ WIEDZY z zakresu prowadzenia własnego biznesu i NARZĘDZI, z których uczestniczki mogły korzystać samodzielnie w swoich firmach. Osoby pracujące na etacie, dowiedziały się jak zacząć, co wiąże się z prowadzeniem własnej działalności, na co trzeba uważać i jak szybko osiągnąć założone na początku cele.

Czym różniły się te spotkania od innych?

Tym, że nie czarowaliśmy, powiedzieliśmy o tym, co tak NAPRAWDĘ wiąże się z prowadzeniem własnego biznesu. Wykłady i prelekcje przeplatały wiedzę pochodzącą z doświadczeń Prelegentów i Gości, ich przemyślenia z tym związane, oraz zestaw praktycznych narzędzi niezbędnych do założenia, rozwinięcia i prawidłowego funkcjonowania mikro firmy prowadzonej przez kobietę.

Dzięki prawdziwym historiom kobiet – tych, które już osiągnęły sukces, tych, które o to walczą i tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę, Uczestniczki poznały lepiej siebie – swoje mocne i słabe strony. Dzięki networkingowi przekonały się, że nie tylko one borykają się z problemami w swojej firmie i że nie są z tym same! Spotkały bratnie dusze, otrzymały wsparcie i przekonanie, że to głównie determinacja i upór w dążeniu do celu, są gwarancją sukcesu.

Na jakie pytania i problemy odpowiedzieliśmy podczas cyklu?

  1. Przekazaliśmy praktyczną wiedzę i narzędzia – nie mówiliśmy o tym jak powinno być, tylko jak jest.
  2. Ukazaliśmy realia i obnażyliśmy stereotypy – koniec z bajkami o własnej firmie.
  3. Wspieraliśmy i wskazywaliśmy konkretne rozwiązania, dzięki prawdziwym historiom kobiet.
  4. Pomogliśmy odnaleźć się w nowej sytuacji, również tym kobietom, które prowadzą firmę dłużej niż kilka miesięcy.
  5. Pokazaliśmy jak zarabiać, gdzie szukać klientów i jak się wyróżnić na tle konkurencji.
  6. Pokazaliśmy jak zachować równowagę, tak ważną zwłaszcza w przepełnionym obowiązkami życiu kobiety.
  7. Powiedzieliśmy o tym, jak walczyć o swoje i zwiększać poczucie własnej wartości.

Zakres zagadnień poruszony na wszystkich konferencjach obejmował większość tematów związanych z początkowymi etapami prowadzenia własnego biznesu, każda z osobna natomiast była zamkniętą całością, związaną z innymi w sposób umożliwiający uczestnictwo tylko w wybranych konferencjach.

Wykłady kierowane były do kobiet, które potrzebują inspiracji, funkcjonalnych rozwiązań i świeżego spojrzenia na siebie i/lub własną firmę. Dla tych, które pragnęły coś zmienić, miały ogromną dawkę determinacji i były otwarte na nowe doświadczenia. Do takich osób dotarliśmy!

Podziel się: