loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

O mnie

Dzień dobry Super Kobieto,

Z jakiegoś powodu znalazłaś się na tej stronie. Kliknęłaś w zakładkę O MNIE, ale zanim to nastąpiło zobaczyłaś kilka moich zdjęć – zdjęć, uśmiechniętej blondynki, która wydaje się być beztroska i szczęśliwa.

Czytasz: “Cześć tu Alicja. Z całego serca wierzę w to, że jeśli czegoś naprawdę mocno pragniesz i z determinacją do tego dążysz MOŻESZ OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO, a nawet wiele więcej” i być może myślisz – „Łatwo jej mówić. Kim jest ta dziewczyna i skąd wie, że ja, kobieta, której przecież nie zna, może osiągnąć wszystko. Przecież nie wie z czym się borykam i że czasami nie mam siły kompletnie na nic.”

Być może tak jest, być może trafiłaś tu po raz pierwszy i się nie znamy, ale wiesz co? Zdradzę Ci dwie tajemnice:

Ty też o mnie niewiele wiesz, ale zaraz to zmienimy 🙂

To, że się jeszcze nie poznałyśmy osobiście, nie znaczy że ja nic o Tobie nie wiem.

TROCHĘ O MNIE

Nie wiesz o mnie tego, że gdy wyprowadzając się z domu w wieku 17 lat, zamiast rzeczy miałam ze sobą tylko bagaż trudnych doświadczeń takich jak pobyt w domu dziecka, a także przekonań i lęków, z którymi walczyłam długie lata.

Nie wiesz też, że żeby zdać maturę musiałam zapracować na swoje książki, mieszkanie i utrzymanie, bo w tamtym okresie nie miałam na świecie nikogo. Podczas, gdy moje rówieśniczki słuchały muzyki, umawiały się do kina, czy wyjeżdżały na wakacje, ja wystawałam długie godziny na promocjach jako hostessa. Po szkole czytałam książki rozwojowe, by dowiedzieć się skąd częste napady płaczu, lęk przed bliskością czy strach przed ludźmi.

Ze zdjęcia nie wyczytasz, że gdy miałam 22 lata, w wypadku drogowym, straciłam bardzo bliską mi osobę. Kogoś kto wniósł w moje życie światło, gdy nie miałam już nadziei na nic. Pomimo, że to nie ja byłam ofiarą wypadku, tamtego dnia, umarła część mnie, a życie podzieliło się na “przed” i “po”.

Nie zobaczysz tam też tego, że przeszłam depresję, która na pół roku położyła mnie do łóżka, a kilka lat mojego życia zamieniła w jeden wielki, zamazany łzami i brakiem nadziei, obraz. Widząc mnie uśmiechniętą, nie domyślisz się, że mam za sobą 4 letnią psychoterapią i szereg innych rozmów i sesji, dzięki którym mogłam w końcu stanąć na nogi i cieszyć się życiem 🙂

Ten etap w końcu przyszedł, ale kosztował mnie 15 lat codziennej pracy nad sobą. Żmudnej, trudnej, czasami z pozoru nieefektywnej pracy nad sobą, dzięki której dziś widzisz na zdjęciach szczęśliwą Alicję. Każdego dnia rozkładałam na czynniki pierwsze dołujące myśli, kiepskie nawyki, lęki, relacje z ludźmi, a także moje przyzwyczajenia, przekonania i stereotypy, by zrozumieć co się ze mną dzieje i zmienić ten stan.

Gdyby jednak ktoś kiedyś powiedział mi, że za te 15, 10 czy nawet 5 lat nadejdzie taki dzień, w którym będę spokojna, radosna i nie przytłoczona milionem myśli, powiedziałabym mu, że nie wie o czym mówi. Nie uwierzyłabym, bo pomimo tego, że miałam głębokie przekonanie, że ta praca w końcu przyniesie jakieś efekty, w najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczałabym, że będzie aż tak dobrze.

Dziś nie tylko moje poczucie własnej wartości jest o niebo lepsze, ale i moje codziennie samopoczucie. Nauczyłam się doceniać to co mam, niezależnie od tego jak jest kiepsko. Krążące od lat po mojej głowie pytania, zamieniły się w odpowiedzi i są dziś źródłem mojego spokoju. Nie zatrzymuję się, gdy coś idzie nie tak, tylko zmieniam kierunek. Nie drążę, nie karmię negatywnych myśli, nie kręcę fatalistycznych filmów. ŻYJĘ. W KOŃCU CHCE MI SIĘ ŻYĆ!

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że żyję tak jak zawsze tego pragnęłam.

Gdy byłam nastolatką obiecałam sobie, że zrobię wszystko by stworzyć normalny związek i by moje dzieci, otrzymały od nas to, czego ja nie miałam. Mam tu na myśli nie tylko podstawowe potrzeby, ale przede wszystkim pełną rodzinę, ciepły dom, poczucie bezpieczeństwa czy piękne, rodzinne Święta Bożego Narodzenia.

Obiecałam też sobie, że będę szczęśliwa. Tak po prostu – bez stanów euforii choć i takie się zdarzają, ale zwyczajnie po ludzku szczęśliwa. Dla mnie to oznacza tyle, że jestem wypełniona wewnętrznym spokojem i mogę realizować siebie prywatnie i zawodowo, w sposób taki, jaki mi odpowiada na daną chwilę. Jestem wolna, spójna i mogę podążać za swoim głosem.

Wiesz co? UDAŁO MI SIĘ! Wszystko to zrealizowałam, a nawet więcej. Otrzymałam niezwykłą szansę zbudowania siebie i swojego życia na nowo. Szansę na odrodzenie. Głęboko wierzę w to, że Ty też możesz dokonać w swoim życiu wszystkiego czego tylko zapragniesz!

TROCHĘ O TOBIE

Pamiętasz moje zdanie z pierwszego akapitu? – „Cześć tu Alicja. Z całego serca wierzę w to, że jeśli czegoś naprawdę mocno pragniesz i z determinacją do tego dążysz MOŻESZ OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO, a nawet wiele więcej.” Wiem to, bo sama tego doświadczyłam! Głęboko wierzę w to zdanie i mam nadzieję, że dzięki Szpilkom, Ty również w nie uwierzysz.

Nie ma takiego miejsca w głowie, w którym nie można by było zrobić porządku. Nie ma takiej kobiety, która nie może zmienić swojego życia, jeśli naprawdę tego pragnie. Nie ma sytuacji, z której nie ma wyjścia.

Dlatego pragnę przekazać Ci, że:

 nieważne skąd pochodzisz, masz prawo dążyć do szczęścia i spełnienia,
 nieważne co o sobie myślisz, wszystko możesz zmienić pracą i cierpliwością,
 nieważne ile masz lat, w każdej chwili możesz nadać nowy bieg swojemu życiu,
nieważne co wmawiają Ci inni, ważne są Twoje pragnienia i marzenia,
nieważne ile masz pieniędzy, skąd i z jakiej rodziny pochodzisz i co osiągnęłaś, to wszystko jest nieważne, bo całe życie przed Tobą i to WSZYSTKO możesz jeszcze zmienić.

CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Jestem żywym przykładem na to, że można osiągnąć wszystko i w Szpilkach pokażę Ci jak tego dokonać!

W moim świecie doświadczenie to podstawa, pomagam tylko w tych obszarach, które sama dobrze poznałam. Robię to pisząc artykuły na moim BLOGU, prowadząc biznesowe ROZMOWY ON-LINE czy bezpłatną, biznesową grupę SZPILEK PO GODZINACH na Facebooku. Organizuję także różnego rodzaju WYDARZENIA, w tym duże eventy dla kobiet, które dają mi ogromną frajdę, a uczestniczkom mnóstwo świetnej zabaw, inspiracji i wiedzy. W marcu 2017 wystartowałam z I edycją, a w styczniu 2018 rozpocznie się II edycja, trwającego pół roku kursu on-line pt.: BIZNES W SZPILKACH, kompleksowego programu rozwoju kobiecego biznesu.

W strefie FREE znajdziesz również dostęp do bezpłatnych materiałów i publikacji, które pomogą rozwinąć Twój biznes.

Z HISTORII SZPILEK dowiesz się więcej na temat mojego doświadczenia biznesowego i tego, co do tej pory robiłam w Szpilkach. Dla mnie najważniejszym osiągnięciem jest fakt zbudowania społeczności kobiet, które tak jak Ty, pragną i co ważniejsze, biorą od życia więcej. W liczbach wygląda to tak: mając do dyspozycji budżet marketingowy na poziomie 0 (zero), zbudowałam społeczność liczącą przeszło 20 tys. kobiet, zorganizowałam ok 120 wydarzeń, które zgromadziły 6 tys. osób. A to dopiero początek!

Prywatnie, od 10 lat jestem szczęśliwie zakochana w mężczyźnie mojego życia, a od ponad roku  jestem również mamą roześmianego Franka. Mam przytulny dom o którym zawsze marzyłam, oddanych przyjaciół i spokój w sercu, który jest dla mnie bezcenny. Do tego rysuję mandale i inne dziwadła, pochłaniam kobiece książki i tańczę salsę. A w planach… skończyć studia z psychologii, mnóstwo marzeń, miejsc do odkrycia i wyzwań, które dodają mi skrzydeł 🙂

Szpilki to ja, Alicja, która jest jedną z tych kobiet, które nie miały przyszłości… a jednak. Jestem tu teraz, z Tobą, szczęśliwa, spełniona. Zawodowo i prywatnie. I chcę się tym z Tobą dzielić. Zostań tu ze mną, rozgość się, mam nadzieję, że będzie Ci tu ze mną dobrze.

HISTORIA SZPILEK

8 marca 2012 roku, razem z moją ówczesną wspólniczką i wieloletnią przyjaciółką Ireną Guzewską, otworzyłam lokal o nazwie Szpilki po godzinach, w którym połączyłyśmy wszystkie nasze pasje i pomysły na biznes. Było to Studio urody połączone z przestrzenią rozwoju osobistego dla kobiet, w którym organizowane były nie tylko takie wydarzenia jak „Szpilki, szminki i sukienki”, czyli babskie wieczory ze stylistką, makijażystką i lampką szampana w tle, ale i wieczory panieńskie, urodziny z wykorzystaniem zabiegów SPA i cała masa warsztatów i szkoleń dla kobiet.

Gdy rozpoczynałyśmy współpracę, Irenka miała już małe studio urody, ja postawiłam na swoją pasję jaką były wtedy makijaże i odwieczną miłość do kobiecego rozwoju. Dodatkowo obydwie pragnęłyśmy mieć fajny, dobrze prosperujący biznes, niezależność  wolność w podejmowaniu decyzji.

Po roku przygód, wzlotów i upadków, przestałyśmy się mieścić w naszym 100 m2 lokalu i to był  moment zwrotny dla nas i Szpilkowego biznesu. Zaczęłyśmy organizować duże eventy, które wciągnęły nas na dobre. Irena w tym czasie była w zaawansowanej ciąży z drugim dzieckiem i ten stan nie pozwolił jej na kontynuację pracy w Szpilkach. Ja, ponieważ wiedziałam, że nie chcę zostać sama z lokalem, postanowiłam go zamknąć studio i zająć się organizacją wydarzeń. To było w 2014 roku.

Od tamtej pory zorganizowałam kilka edycji dużych eventów (w największym wzięło udział ponad 500 kobiet), kilkanaście konferencji na 50-120 osób i kilkadziesiąt małych spotkań i warsztatów, których łącznie wzięło udział ponad 6 tys. uczestniczek! W ciągu 3 lat działalności, udało mi się zbudować społeczność gromadzącą  15 tys kobiet.

W między czasie, powstał Klub Szpilek po godzinach, portal internetowy i wdrożyłam wiele projektów w ramach Szpilek w biznesie.

Dziś wiem, że przyszłością Szpilek są:

  • duże eventy, dzięki którym będę mogła docierać do kobiet w całej Polsce i
  • kursy on-line, w których dzielę się swoją wiedzą z zakresu rozwoju kobiecego biznesu.

A makijaże.. no cóż, robię je już tylko od święta i bez wynagrodzenia. Z Irenką przyjaźnię się do dziś 🙂

ALICJA W MEDIACH

WYWIADY, PUBLIKACJE I NOMINACJE

Kwiecień 2017 – Artykuł “Czy w biznesie jest miejsce na marzenia?” opublikowany w eMagazynie Beauty Mission (str. 16-21)

Styczeń 2017 – Artykuł “Z miłości do biznesu” opublikowany w eMagazynie Beauty Mission (str. 4-12)

Maj 2015 – Nominacja do tytułu Polska Lwica Biznesu

Maj 2015 – Wywiad dla telewizji internetowej KALATA TV “Otwarte rozmowy”

Maj 2015 – Wywiad dla magazynu Kasa na obcasach “Siła Kobiet zależy tylko od nich”

Kwiecień 2015 – Wywiad dla portalu INTERIA “W kobiecych butach”  wywiad pojawił się również w książce “Sukces jest kobietą”.

Luty 2015 – Wywiad dla radia KonteStacja “Raj dla kobiet”

Luty 2015 – Wywiad dla radia Hobby “Co robią Szpilki po godzinach?”

Styczeń 2015 – Wywiad dla portalu Ty i biznes “Portrety kobiet przedsiębiorczych”

Listopad 2012 – Wywiad dla radia Polskie Radio 24 “Szpilki po godzinach”

ZESPÓŁ SZPILEK PO GODZINACH

Agata Grądecka

Szpilki po godzinach

½ sekcji technicznej Zdalnych Babek, pasjonatka WordPressa, a po godzinach projektantka samodzielnych wypraw i inspiratorka do podróży. Ze Szpilkami związana od 2014 roku, najpierw jako uczestniczka spotkań, następnie prelegentka, a dziś organizatorka wydarzeń i pomocna dłoń we wszystkich mniej lub bardziej skomplikowanych zadaniach.

Dagmara Wójcik-Jędrzejewska

Szpilki po godzinach

Artystyczna dusza, wielbicielka kultury i sztuki, meksykańskiej kuchni oraz zbierania ziół. Żona i mama. Zawodowo zajmuje się pracą jako terapeuta metodą Theta Healing oraz Dwupunkt. Od wielu lat pracuje także z psami i kotami jako zoopsycholog (uprawnienia MEN). W wolnych chwilach tworzy biżuterię z wykorzystaniem kamieni półszlachetnych i kolorów wspierających. Ze Szpilkami związana od zawsze. Jest tam, bo wierzy w moc kobiecej energii, w chęć pomocy i wymiany doświadczeń ale przede wszystkim w to, że potrzeba rozwoju powinna nam towarzyszyć do końca życia. Zgodne z nią, jest podejście Alicji, łączące biznes z etyką i dzięki temu spełnia się w kontaktach marketingowych, a także przy pomocy w organizacji eventów czy mniejszych spotkań. „Warto iść drogą swojego serca, bo Szpilki to stan ducha a nie aktualnie noszonego obuwia.”

Marta Bartosińska

Szpilki po godzinach

Współwłaścicielka i ½ sekcji technicznej firmy Zdalne Babki. Projektantka stron www, zafascynowana WordPressem i jego możliwościami. Udowadnia, że praca w IT nie jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Ze Szpilkami związana od 2014 roku. Cudowna energia Szpilek sprawiła, że z uczestniczki spotkań szybko stała się ich organizatorką.

  • Długo zwlekałam z przeczytaniem tej “sławnej” części “O mnie”. Czytałam dużo pozytywnych komentarzy na facebooku, ale myślałam, że to kolejna historia kobiety, która tak naprawdę nie zrobi na mnie większego wrażenia. Jak bardzo byłam w błędzie! Patrzyłam na Ciebie przez pryzmat grupy Szpilek. Teraz widzę Cię inaczej. Pełniej, bardziej rozumiem to co widzę. Warto się dzielić takimi przeżyciami, choć na pewno to bardzo trudne. Widzę, że dzięki temu można zyskać zrozumienie, szacunek, a nawet dać inspirację innym. Nie znam Cię, a czuję się z Ciebie dumna. Powodzenia!

    • Alicja Rudnicka

      Karolina, dzięki za wpis. Lata dojrzewałam do tego, żeby stworzyć tę stronę, cieszę się, że się nie zawiodłaś 🙂