loading

Thank you for choosing CosmoThemes and purchasing one of our Premium WordPress Themes your choice is greatly appreciated!

O mnie

Dzień dobry Super Kobieto,

Z jakiegoś powodu znalazłaś się na tej stronie. Kliknęłaś w zakładkę O MNIE, ale zanim to nastąpiło zobaczyłaś kilka moich zdjęć – zdjęć, uśmiechniętej blondynki, która wydaje się być beztroska i szczęśliwa.

Czytasz: „Cześć tu Alicja. Z całego serca wierzę w to, że jeśli czegoś naprawdę mocno pragniesz i z determinacją do tego dążysz MOŻESZ OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO, a nawet wiele więcej” i być może myślisz – „Łatwo jej mówić. Kim jest ta dziewczyna i skąd wie, że ja, kobieta, której przecież nie zna, może osiągnąć wszystko. Przecież nie wie z czym się borykam i że czasami nie mam siły kompletnie na nic.”

Być może tak jest, być może trafiłaś tu po raz pierwszy i się nie znamy, ale wiesz co? Zdradzę Ci dwie tajemnice o mnie:

Ty też o mnie niewiele wiesz, ale zaraz to zmienimy 🙂

To, że się jeszcze nie poznałyśmy osobiście, nie znaczy że ja nic o Tobie nie wiem.

TROCHĘ O MNIE

Nie wiesz o mnie tego, że gdy wyprowadzając się z domu w wieku 17 lat, zamiast rzeczy, miałam ze sobą bagaż trudnych doświadczeń takich jak pobyt w domu dziecka, a także szereg przekonań i lęków, z którymi walczyłam długie lata.

Nie wiesz też, że żeby zdać maturę musiałam zapracować na swoje książki, mieszkanie i utrzymanie, bo w tamtym okresie nie miałam na świecie nikogo. Podczas, gdy moje rówieśniczki słuchały muzyki, umawiały się do kina, czy wyjeżdżały na wakacje, ja wystawałam długie godziny na promocjach jako hostessa. Po szkole czytałam książki rozwojowe, by dowiedzieć się skąd częste napady płaczu, lęk przed bliskością czy strach przed ludźmi.

Ze zdjęcia nie wyczytasz, że gdy miałam 22 lata, w wypadku drogowym, straciłam bardzo bliską mi osobę. Kogoś kto wniósł w moje życie światło, gdy nie miałam już nadziei na nic. Pomimo, że to nie ja byłam ofiarą wypadku, tamtego dnia, umarła część mnie, a życie podzieliło się na „przed” i „po” jego śmierci. Nic nigdy nie było już takie samo.

Nie zobaczysz tam też tego, że przeszłam depresję, która na pół roku położyła mnie do łóżka, a kilka lat mojego życia zamieniła w jeden wielki, zamazany łzami i brakiem nadziei, obraz. Widząc mnie uśmiechniętą, nie domyślisz się, że mam za sobą 4 letnią psychoterapią i szereg innych rozmów i sesji, dzięki którym mogłam w końcu stanąć na nogi i zacząć cieszyć się życiem 🙂

Ten etap w końcu przyszedł, ale kosztował mnie 15 lat codziennej pracy nad sobą. Żmudnej, trudnej, czasami z pozoru nieefektywnej pracy nad sobą, dzięki której dziś widzisz na zdjęciach szczęśliwą Alicję. Każdego dnia rozkładałam na czynniki pierwsze dołujące myśli, kiepskie nawyki, lęki, relacje z ludźmi, a także moje przyzwyczajenia, przekonania i stereotypy, by zrozumieć co się ze mną dzieje i zmienić ten stan.

Gdyby jednak ktoś kiedyś powiedział mi, że za te 15, 10 czy nawet 5 lat nadejdzie taki dzień, w którym będę spokojna, radosna i nie przytłoczona milionem myśli, powiedziałabym mu, że nie wie o czym mówi. Nie uwierzyłabym, bo pomimo tego, że miałam głębokie przekonanie, że ta praca w końcu przyniesie jakieś efekty, w najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczałabym, że będzie aż tak dobrze.

Dziś nie tylko moje poczucie własnej wartości jest o niebo lepsze, ale i moje codziennie samopoczucie. Nauczyłam się doceniać to co mam, niezależnie od tego jak jest kiepsko. Krążące od lat po mojej głowie pytania, zamieniły się w odpowiedzi i są dziś źródłem mojego spokoju. Nie zatrzymuję się, gdy coś idzie nie tak, tylko zmieniam kierunek. Nie drążę, nie karmię negatywnych myśli, nie kręcę fatalistycznych filmów. ŻYJĘ. W KOŃCU CHCE MI SIĘ ŻYĆ!

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że żyję tak jak zawsze tego pragnęłam.

Gdy byłam nastolatką obiecałam sobie, że zrobię wszystko by stworzyć normalny związek i by moje dzieci, otrzymały od nas to, czego ja nie miałam. Mam tu na myśli nie tylko podstawowe potrzeby, ale przede wszystkim pełną rodzinę, ciepły dom, poczucie bezpieczeństwa czy piękne, rodzinne Święta Bożego Narodzenia.

Obiecałam też sobie, że będę szczęśliwa. Tak po prostu – bez stanów euforii choć i takie się zdarzają, ale zwyczajnie po ludzku, szczęśliwa. Dla mnie oznacza to tyle, że jestem wypełniona wewnętrznym spokojem i mogę realizować się prywatnie i zawodowo, w sposób taki, jaki mi odpowiada na daną chwilę. Jestem wolna, spójna i mogę podążać za swoim głosem.

Wiesz co? UDAŁO MI SIĘ! Wszystko to zrealizowałam, a nawet więcej. Otrzymałam niezwykłą szansę zbudowania siebie i swojego życia na nowo. Szansę na odrodzenie. Głęboko wierzę w to, że Ty też możesz dokonać w swoim życiu wszystkiego czego tylko zapragniesz!

TROCHĘ O TOBIE

Pamiętasz moje zdanie z pierwszego akapitu? – „Cześć tu Alicja. Z całego serca wierzę w to, że jeśli czegoś naprawdę mocno pragniesz i z determinacją do tego dążysz MOŻESZ OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO, a nawet wiele więcej.” Wiem to, bo sama tego doświadczyłam! Głęboko wierzę w to zdanie i mam nadzieję, że dzięki Szpilkom, Ty również w nie uwierzysz.

Nie ma takiego miejsca w głowie, w którym nie można by było zrobić porządku. Nie ma takiej kobiety, która nie może zmienić swojego życia, jeśli naprawdę tego pragnie. Nie ma sytuacji, z której nie ma wyjścia.

Dlatego pragnę przekazać Ci, że:

 • nieważne skąd pochodzisz, masz prawo dążyć do szczęścia i spełnienia,
 • nieważne co o sobie myślisz, wszystko możesz zmienić pracą i cierpliwością,
 • nieważne ile masz lat, w każdej chwili możesz nadać nowy bieg swojemu życiu,
 • nieważne co wmawiają Ci inni, ważne są Twoje pragnienia i marzenia,
 • nieważne ile masz pieniędzy, skąd i z jakiej rodziny pochodzisz i co osiągnęłaś, to wszystko jest nieważne, bo całe życie przed Tobą i to WSZYSTKO możesz jeszcze zmienić.

CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Szpilki powstały z myślą o zbudowaniu społeczności kobiet, które pragną żyć pełniej, które chcą od życia czegoś więcej.

Ta idea cały czas przyświeca Szpilkowej działalności, ale po tym jak:

 • zamknęłam studio kosmetyczne,
 • zorganizowałam ponad 120 wydarzeń,
 • stworzyłam klub Szpilek po godzinach,
 • oraz strefę kobiecych biznesów,

i zobaczyłam, że kobiecy cały czas pytają mnie „Jak Ty to robisz?”, doszłam do wniosku, że przyszedł czas na zmiany. Po 3 latach + 1,5 roku przerwy na dziecko, zaczęłam pomagać kobietom w tworzeniu, budowaniu i rozwijaniu ich biznesów.

Dziś mogę śmiało powiedzieć, że jestem Panią od rozwiązywania biznesowych problemów! 🙂

 • utknęłaś w miejscu, bo gubisz się w natłoku informacji i myśli napływających z każdej strony,
 • masz do podjęcia masę decyzji i działań, ale nie masz z kim o tym porozmawiać; brakuje Ci nie tylko wysłuchania, ale i wsparcia merytorycznego i strategicznego,
 • chcesz pozyskiwać jeszcze więcej klientów i nie wiesz od czego zacząć,
 • potrzebujesz strategii rozwoju biznesu na najbliższe tygodnie, miesiące i lata,
 • chcesz zarabiać tyle, by spełniać swoje marzenia,
 • nie wiesz jak wycenić swoje produkty/usługi, zorganizować wydarzenie czy zacząć wysyłać newsletter, który sprzedaje,
 • chcesz wrócić po macierzyńskim, ale nie masz pewności czy Twój pomysł ma szansę stać się biznesem,
 • wypaliłaś się w swoim biznesie i nie masz siły na podjęcie działania,
 • szukasz motywacji, inspiracji i pozytywnego kopa do działania,
 • potrzebujesz merytorycznych informacji zwrotnych pozbawionych lukru i konkretnych wskazówek?

Sprawdź jak mogę Ci pomóc!

Jestem żywym przykładem na to, że można osiągnąć wszystko i w Szpilkach pokażę Ci jak tego dokonać! W moim świecie doświadczenie to podstawa, pomagam tylko w tych obszarach, które sama dobrze poznałam. Robię to bezpłatnie w ramach aktywności, które widzisz poniżej. Kliknij w baner, aby przejść do interesującego Cię tematu.

W strefie płatnej znajdziesz zaawansowane usługi, pomagające kobietom, rozwijać biznes, który daje nie tylko frajdę, ale i zyski!

DOŁĄCZ DO NAS I ODBIERZ PREZENTY

Szpilkowy newsletter powstał po to, by żaden Szpilkowy news nie umknął Twojej uwadze. W natłoku informacji gubimy ważne dla nas informacje, dlatego jeśli chcesz być ze mną w stałym kontakcie i na bieżąco otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach, produktach i zniżkach, zapisz się teraz i odbierz dwa bonusy na „dzień dobry”!

100 sposobów na pozyskanie klienta
za free lub niewielkim kosztem”

to szansa dla Twojego biznesu.

Przestań powtarzać, że nie potrafisz sprzedawać, zacznij działać!

Z tą listą będzie to o wiele prostsze.

ZAPISZ SIĘ TERAZ!

Odbierz PDF pełen pomysłów
i prezent niespodziankę!

ODBIERZ BEZPŁATNE PREZENTY!

Treść tego prezentu to jeden z elementów modułu „POZYSKIWANIE WYMARZONYCH KLIENTÓW” kursu on-line
„Biznes w Szpilkach” – kompleksowy program rozwoju kobiecej firmy

DOŁĄCZAJĄC DO SZKOLENIA, MASZ PEWNOŚĆ, ŻE KAŻDY Z TYCH SPOSOBÓW ZOSTANIE OMÓWIONY,
A NASTĘPNIE ZWERYFIKOWANY W GRUPIE UCZESTNICZEK KURSU.

Alicja Waldau
Alicja Waldau

Sukces oparty na dobrym planie. Dlaczego lista Alicji Rudnickiej " 100 sposobów na zdobycie Klienta za free lub niewielkim kosztem" okazała się tak pomocna?

Uważna lektura "100 sposobów.." niewątpliwie zmusza do myślenia. "Przesortowuje" utarte schematy działania i dopinguje do szerszego i co ważne  bardziej świeżego spojrzenia na zagadnienie marketingu biznesowego. "Pokażę Ci możliwość, Ty dostosuj ją do własnej sytuacji" - zdaje się mówić autorka, zachęcając do modyfikacji jej pomysłów, do indywidualnej pracy podpartej jej "bazą".

Internet, media społecznościowe, marketing bezpośredni, eventy - Alicja zachęca do walki na każdym polu.  Aktywne działania wymagają wyjścia ze strefy komfortu, zmuszają do bezpośredniego kontaktu z potencjalnym klientem lub przyszłym partnerem biznesowym.  Zmiany to inwestycja czasu, pracy i cierpliwości . Alicja nie zaprzecza, nie koloryzuje, nie obiecuje sukcesu po kilku dniach.  I dlatego jest tak bardzo przekonująca.  Nie twierdzi, że jest najlepsza, nie poucza - daje narzędzie do ręki i mówi, że to fragment jej doświadczeń, może Czytelnik ma inne, równie ważne, niech wiec je wykorzystuje! Zgodnie z zaleceniami Alicji jestem w trakcie tworzenia własnej listy, biorę pod uwagę osobistą sytuację biznesową, dostosowuje, modyfikuje, klasyfikuję indywidualne koncepcje i co ważne - na nowo systematyzuje moje plany marketingowe. Dzięki niej lista moich planów marketingowych jest bardziej przejrzysta, konkretna i mocno realistyczna. Jest świetnym planem działania, dzięki któremu chcę odnieść sukces w branży, którą wybrałam.

Alicja Rudnicka poprzez jej "100 sposobów…" usystematyzowała moje zamierzenia marketingowe i uświadomiła ile jeszcze mogę zrobić.  Teraz czas wprowadzić wszystko w życie! Dziękuję droga Imienniczko!

Ewelina Paciejewska
Ewelina Paciejewska

"Wykorzystałam ten PDF do pracy z moim zespołem. Przesłałam go wszystkim pracownikom jako inspirującą lekturę obowiązkową i kilka dni później zorganizowaliśmy pierwszą telekonferencję, żeby wymienić się pomysłami na wprowadzenie wybranych sposobów w najbliższych miesiącach. Lista fajnie się sprawdza, bo jest daje konkretne punkty wyjścia do rozmowy, więc łatwiej opracować konkretne pomysły dopasowane do swojej firmy.

Polecam każdemu komu zdarzyło się wybiec w planowaniu za daleko i przeoczyć oczywiste sposoby, które są na wyciągnięcie ręki. Niezależnie jaki rodzaj biznesu prowadzisz i czy pracujesz sama czy z zespołem - na pewno znajdziesz przynajmniej kilka punktów, które możesz zacząć stosować od razu. Polecam wydrukować sobie i zaglądać regularnie."

Katarzyna Leśniak
Katarzyna Leśniak

"Otrzymałam od Ciebie pdf "100 sposobów na pozyskanie Klienta za free lub niewielkim kosztem", a ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, jak dużo czasu poświęca się na stworzenie takich pozycji i ile serca się w to wkłada - postanowiłam wrócić do Ciebie z informacją zwrotną 🙂

Od października b.r. prowadzę działalność pośrednictwa ubezpieczeniowego jako wyłączny agent Compensy. W czerwcu zrezygnowałam z etatu (z takich czy innych powodów), nie mając "nakręconej" nowej pracy. Powiem tak: jest ciężko jak nie wiem co. Szczególnie właśnie w kwestii nowego klienta. Gdy otrzymałam "100 sposobów..." to rzuciłam się na nie jak kot na myszy 🙂

Przeczytałam od deski do deski najpierw na komputerze i pożałowałam, że od razu nie wydrukowałam, ponieważ wiele punktów chciałam od razu zakreślić (żeby mi nie umknęły). Potem wydrukowałam. Wzięłam plik post it'ów, zakreślacz, ołówek i zaczęłam sobie mazać, zaznaczać, robić notatki.

Jestem zachwycona tym pdf-em mimo, że z wielu punktów tam ujętych zdawałam sobie sprawę. Kilka nawet wprowadziłam już w życie. Ale całą masę zaznaczyłam i będę starała się wprowadzić chociaż parę, etapami, żeby nie łapać kilku srok za jeden ogon, bo to też nie jest dobrze 🙂

Bardzo Ci dziękuję za wysiłek, który włożyłaś w stworzenie czegoś, co - mam nadzieję - pomoże mi na wzrost sprzedaży polis ubezpieczeniowych :)"

Mając do dyspozycji budżet marketingowy na poziomie zero, zbudowałam społeczność liczącą przeszło 20 tys. kobiet, zorganizowałam ponad 120 wydarzeń, które zgromadziły 6 tys. osób. W moim kursie i konsultacjach wzięło już udział prawie 200 kobiet, a to dopiero początek!

Prywatnie, od 10 lat jestem szczęśliwie zakochana w mężczyźnie mojego życia, jestem również mamą roześmianego Franka. Mam przytulny dom o którym zawsze marzyłam, oddanych przyjaciół i spokój w sercu, który jest dla mnie bezcenny. Do tego rysuję mandale i inne dziwadła, pochłaniam kobiece książki i tańczę salsę. A w planach… skończyć studia z psychologii, mnóstwo marzeń, miejsc do odkrycia i wyzwań, które dodają mi skrzydeł 🙂

Szpilki to ja, Alicja, która jest jedną z tych kobiet, które nie miały przyszłości… a jednak. Jestem tu teraz, z Tobą, szczęśliwa, spełniona. Zawodowo i prywatnie. I chcę się tym z Tobą dzielić. Zostań tu ze mną, rozgość się, mam nadzieję, że będzie Ci tu ze mną dobrze.

Do zobaczenia w Szpilkach czy bez – jak Ci wygodniej 🙂
Alicja

ALICJA W MEDIACH

WYWIADY, PUBLIKACJE I NOMINACJE

Kwiecień 2018 – Podcast „Jak pracować mniej i mieć więcej czasu dla bliskich” czyli cudowna rozmowa z Kasią Nowosielską, autorką bloga Czasnaziemi.pl

Maj 2017 – wywiad z Martyną Świtkowską pt.: „[R]ewolucja szczęścia”

Kwiecień 2017 – Artykuł „Czy w biznesie jest miejsce na marzenia?” opublikowany w eMagazynie Beauty Mission (str. 16-21)

Styczeń 2017 – Artykuł „Z miłości do biznesu” opublikowany w eMagazynie Beauty Mission (str. 4-12)

Maj 2015 – Nominacja do tytułu Polska Lwica Biznesu

Maj 2015 – Wywiad dla telewizji internetowej KALATA TV „Otwarte rozmowy”

Maj 2015 – Wywiad dla magazynu Kasa na obcasach „Siła Kobiet zależy tylko od nich”

Kwiecień 2015 – Wywiad dla portalu INTERIA „W kobiecych butach” wywiad pojawił się również w książce „Sukces jest kobietą”.

Luty 2015 – Wywiad dla radia KonteStacja „Raj dla kobiet”

Luty 2015 – Wywiad dla radia Hobby „Co robią Szpilki po godzinach?”

Styczeń 2015 – Wywiad dla portalu Ty i biznes „Portrety kobiet przedsiębiorczych”

Listopad 2012 – Wywiad dla radia Polskie Radio 24 „Szpilki po godzinach”

ZESPÓŁ SZPILEK PO GODZINACH

Agata Grądecka

Szpilki po godzinach

½ sekcji technicznej Zdalnych Babek, pasjonatka WordPressa, a po godzinach projektantka samodzielnych wypraw i inspiratorka do podróży. Ze Szpilkami związana od 2014 roku, najpierw jako uczestniczka spotkań, następnie prelegentka, a dziś organizatorka wydarzeń i pomocna dłoń we wszystkich mniej lub bardziej skomplikowanych zadaniach.

Dagmara Wójcik-Jędrzejewska

Szpilki po godzinach

Artystyczna dusza, wielbicielka kultury i sztuki, meksykańskiej kuchni oraz zbierania ziół. Żona i mama. Zawodowo zajmuje się pracą jako terapeuta metodą Theta Healing oraz Dwupunkt. Od wielu lat pracuje także z psami i kotami jako zoopsycholog (uprawnienia MEN). W wolnych chwilach tworzy biżuterię z wykorzystaniem kamieni półszlachetnych i kolorów wspierających. Ze Szpilkami związana od zawsze. Jest tam, bo wierzy w moc kobiecej energii, w chęć pomocy i wymiany doświadczeń ale przede wszystkim w to, że potrzeba rozwoju powinna nam towarzyszyć do końca życia. Zgodne z nią, jest podejście Alicji, łączące biznes z etyką i dzięki temu spełnia się w kontaktach marketingowych, a także przy pomocy w organizacji eventów czy mniejszych spotkań. „Warto iść drogą swojego serca, bo Szpilki to stan ducha a nie aktualnie noszonego obuwia.”

Marta Bartosińska

Szpilki po godzinach

Współwłaścicielka i ½ sekcji technicznej firmy Zdalne Babki. Projektantka stron www, zafascynowana WordPressem i jego możliwościami. Udowadnia, że praca w IT nie jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Ze Szpilkami związana od 2014 roku. Cudowna energia Szpilek sprawiła, że z uczestniczki spotkań szybko stała się ich organizatorką.